2022. november 11- én a 11.f osztály 9 érdeklődő tanulója ellátogatott a Magyar Nemzeti Múzeumba. Először az antik kultúra egyik legértékesebb kollekcióját, a 14 darabos Seuso-kincset csodáltuk meg. Az ezüstkincsek összsúlya 65 kg. A legszebb darabja az Akhilleusz tál volt. Az időutazás következő állomása a koronázási palást volt, amelynek felületét az aranyhímzés teljesen befedi 60-nál is több alakot ábrázolva.
A 2. emelten II. Rákóczi Ferenc időszakától néztük végig a termeket. Nagy tetszést arattak a korabeli ruhák, a 2. világháborús motor és a fegyverek. A múzeumi élményeket kávézással zártuk.
A látogatást szervezte: dr. Sárváry Mariann tanárnő

(Gyerek)pezsgős koccintás 2026
Sportsiker – Hercz Bence 8.c
Sportsiker – EB 2. hely
Iskolaújság
Ady Emlékmúzeum
Látogatás az érdi Földrajzi Múzeumban